مقاومت : مقاومت های مختلف این اجازه را به شما می دهد که بدون افزایش سرعت، سختی را به تمرین خود اضافه کنید.دوچرخه ثابت خانگی Tuner T1300

برخی دوچرخه ثابت ها با استفاده از آهنربا (مگنت) باعث ایجاد مقاومت یا ترمز در حین تمرینات شما می شوند. هر چه آهنربا به چرخ محور نزدیک تر باشد، سختی و مقاومت بیشتری به پدال منتقل خواهد شد. تنظیم مقاومت در برخی دیگر از دوچرخه ثابت ها توسط تسمه نمدی انجام میشود.

نمایشگر : نشان دهنده ضربان قلب ، مقدار مصرف کالری ، قابلیت برنامه ریزی ورزشی ، نمایش بازی و نمایش نما به صورت انیمیشن و… میباشد .

دوچرخه ثابت خانگی Tuner T1300

برنامه ورزشی اتوماتیک : بیشتردوچرخه ثابت های پیشرفته دارای برنامه ورزشی از قبل تعیین شده است ، به این دلیل که میزان مصرفی کالری در هردوره ، ضربان قلب همزمان و میزان سختی رکاب را به تورخودکار کنترل می نماید .

تنظیم صندلی ، دستگیره ها و ارتفاع : اگر افراد مختلفی میخواهند از دوچرخه ثابت شما استفاده کنند بهتر است دوچرخه ای را انتخاب کنید که تنظیمات آن قابل تغییر باشد . بسیاری از دوچرخه ثابت ها دارای صندلی های بزرگتر و نرم تری اند.

دوچرخه ثابت خانگی Tuner T1200

امکان جابجايي : اگر مي خواهيد هنگام استفاده از دوچرخه ثابت مكان آن را در منزل تغيير دهيد، مثلا جلوي تلويزيون يا پنجره يا و … تغيير مكان دهيد، بهتر است دوچرخه اي بخريد كه داراي پايه هاي چرخ دار باشد.