نحوه ارسال سفارش در شهر اصفهان

نحوه ارسال سفارش در شهر اصفهان پس از ثبت و پرداخت کاربر بصورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی رویال و پس از هماهنگی و اطلاع از طریق پیامک و یا تماس تلفنی توسط واحد حمل و نقل گروه ورزشی رویال صورت می پذیرد. در صورت عدم تحویل موفق سفارش، هماهنگی زمان به صورت مجدد انجام و سفارش ارسال می گردد.

در زمان دریافت سفارشات تعداد اقلام سفارش گذاری شده را با رسید دریافتی از سایت مطابقت دهید. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، از تحویل گرفتن بسته و امضای رسید خودداری نمایید.

هماهنگی‌های لازم در مورد تاریخ و زمان تحویل سفارش، قبل از ارسال، از طرف گروه ورزشی رویال با مشتری (تحویل گیرنده سفارش) انجام می‏‌شود.

تحویل اجناس داخل اصفهان بجز اقلام سایز بزرگ بصورت رایگان میباشد.

نحوه ارسال سفارش در شهرستان

پس از ثبت سفارش، شماره و جزئیات سفارش از طریق پیامک و ایمیل برای شما ارسال می گردد. سفارشات مشتریان عزیز شهرستان پس از ثبت و پرداخت آنلاین با توجه به نحوۀ پرداخت از «طریق پست، تیپاکس، پیشتاز» ارسال می شوند. همچنین کد رهگیری این سفارشات پس از تحویل به شرکت پستی، برای مشتریان پیامک می گردد.

در زمان دریافت سفارش تعداد اقلام موجود در بسته را با رسید سفارش مطابقت دهید. در صورت مشاهده مغایرت، بلافاصله پس از دریافت، مراتب را به بخش «خدمات مشتریان گروه ورزشی رویال» اعلام نمایید.

هزینه ارسال به شهرستان مطابق روش ارسال محاسبه و در فاکتور فروش منظور میگردد.