بهترین میز پینگ پنگ برای منزل

میز تنیس

پینگ پنگ ورزشی است که ملزومات آن میز و راکت و توپ است . تعداد افراد شرکت کننده میتواند ۲ نفر و یا ۴ نفر در دو گروه دو نفره باشد .

در واقع ورزش پینگ پنگ در دسته بندی ورزش های انفرادی قرار می گیرد .

میز پینگ پنگ متحرک مدل Olympic C3 (نئوپان)

این ورزش نیاز به قدرت بالا و عمل و عکس العمل سریع دارد و در واقع به مرور زمان و ادامه دادن این ورزش توانایی سرعتی و قدرتی ورزشکار افزایش می یابد .

میزهای پینگ پنگ می تواند در فضای باز (outdoor) یا فضای داخلی (indoor) قرار بگیرد .

لذا میز مخصوص محیط های داخل و خارج هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد .

برخی از افرادی که علاقه زیادی به پینگ پنگ دارند و حتی در سطح حرفه ای به این ورزش می پردازند و یا حتی میخواهند برنامه ای شاد و مفرح و پرتحرک در جمع های خانوادگی خود داشته باشند ، اقدام به تهیه میز پینگ پنگ در منزل خود می کنند که بسته به سلیقه افراد و میزان فضای موجود در منزل می توانند میز های بیرونی و یا داخلی را انتخاب کنند .

میزهای بیرونی با متریالی از پوشش های فولادی گالوانیزه ، استیل و یا از بتن جهت مقاومت در برابر باد و باران و جلوگیری از زنگ زدن ساخته می شوند ؛ البته تور و سطح بازی نیز باید ضد آب باشد .

اما میز های داخلی به خاطر اینکه در فضای داخل و سرپوشیده نگهداری می شود از متریال ضعیف تر و در واقع متناسب با محیط ساخته می شود ، لذا نگهداری از این میزها بسیار حائز اهمیت است ؛ زیرا در صورتی که در شرایط نامناسب نگهداری شود و دمای آن متناسب نباشد باعث دفرمه شدن میز و خراب شدن آن می گردد .

تنوع میزهای موجود در بازار بسیار زیاد است و انتخاب یکی از آنها به شما و شرایطی که میز در آن قرار می گیرد و شرایط شما در استفاده از آن بستگی دارد .

لذا از بین تنوع سایز ها و متریال در بین میزها دقت کنید کدام باب کار شماست :

۱ – میز فول سایز ( ابعاد کامل ) :

اگر قصد دارید به صورت حرفه ای ورزش پینگ پنگ را ادامه دهید بهتر است از میزهای سایز کامل استفاده کنید ؛ ابعاد استاندارد این میزهای پینگ پنگ ۲۷۴ سانتی متر طول ، ۵ /۱۵۲ سانتی متر عرض و ارتفاع آن ۷۶ سانتی متر است.

۲ – میز های مینی سایز :

این میزها در ابعاد کوچکتر از میزهای استاندارد ساخته می شوند ، به گونه ای که این میزها می توانند نصف یا حتی سه چهارم میزهای معمولی را داشته باشند .

این میز ها بیشتر مورد استفاده کودکان می باشد زیرا به راحتی می توانند توپ را روی میز نگه دارند و با یکدیگر رقابت کنند و یکی از محاسن آن قابل حمل بودن آن است ، اما ارتفاع میزهای مینی از سطح زمین جز عیوب آن از نظر کاربران می باشد .

۳ – میز های تاشو :

تنوع و پیشرفت شرایط کنونی باعث طراحی میز های تاشو و ریلی برای پینگ پنگ شده است که قابل جمع شدن و حمل و نقل می باشد و در واقع به نسبت فضای کمتری را اشغال می نماید و همچنین وزن کمتری نسبت به میزهای دیگر دارد ؛ این میزها به ویژه برای آپارتمان نشین ها مناسب است و به دلیل سایز مناسب آن کودکان نیز میتوانند بازی کنند .

۴ – میز پینگ پنگ بدون پایه :

در واقع این نوع میزها فقط سطح بازی و تور آن را شامل می شوند لذا باید روی یک سطحی قرار بگیرد که ارتفاع این سطح بستگی به شرایط و فضا و نظر بازیکنان دارد .

این نوع میز ها به دلیل اینکه فضای کمتری را اشغال می کنند و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، گزینه مناسبی می باشد ولی نمیتوان انتظار بای کیفیتی را از آن داشت .

۵ – میز ویژه استخر شنا :

این میزها با متریال مخصوص استخر ساخته می شود و ابعاد خاص آن را دارد .

این نوع میز معمولا با ابعاد ۱۳۷ در ۶۸ سانتی متر ساخته می شوند و با توجه به متریال به کار رفته در آن به صورت شناور روی آب قرار می گیرند ؛ سطح بازی این نوع میز ماهیت سختی دارد ولی کناره های آن به دلیل امکان برخورد بازیکنان با آن از جنس نرمتر و منعطف تری برخوردار است .

راکت میز پینگ پنگ مخصوص استخر شنا هم با راکت های معمولی متفاوت است و به دلیل انجام بازی در آب از راکت های معمولی بزرگتر است و ماهیتی شناور روی آب را دارد .

۶ – میز پینگ پنگ فانتزی :

این نوع میزها طراحی و ابعاد متفاوت و فانتزی دارد ، طول : ۳۰ سانتی متر ، عرض : ۲۰ سانتی متر ، ارتفاع : ۵ سانتی متر ؛ که این میزها نیز طرفداران مخصوص خودش را دارد .

۷ – میز ویژه بازیکنان معلول ویلچر دار :

بازیکنان ویلچر نشین برای بازی پینگ پنگ نیاز به یک فضای مشخص در زیر میز جهت قرار گرفتن پاها دارند که این فضا حدود ۴۰ سانتی متر است که پایه ها ی میز داخل تر از میز قرار می گیرند .

۸ – کیفیت و جنس سطح بازی :

این مولفه میز پینگ پنگ تاثیر بسیار زیادی در کیفیت بازی دارد لذا بسیار حائز اهمیت است . جنس میزهای پینگ پنگی که تولیدکنندگان در بازار عرضه می کنند می تواند از فلز ، بتن ، فایبرگلاس ، پلاستیک و یا چوب باشد و طبق بررسی ها و نظر کارشناسی فدراسیون جهانی بهترین جنس ، چوب می باشد و یا میزهای پینگ پنگی که از جنس مشتقات چوب باشد .

۹ – ضخامت سطح بازی :

ضخامت سطح بازی معمولا بین ۱۲ میلی متر تا ۳۰ میلی متر می باشد ؛ اما بهترین ضخامت مور تائید کارشناسان بین ۲۵ میل تا ۳۰ میلی متر می باشد .

۱۰ – میزهای چرخ دار پینگ پنگی :

این نوع میزها در دو نوع چهار چرخ و هشت چرخ دسته بندی می شوند .

میز چهار چرخ پینگ پنگی : این نوع میز ها قابلیت تا شدن را دارند لذا از محاسن آن این است که امکان تمرین به تنهایی با حریف قرار دادن طرف دیگر میز ، را فراهم می کند چرخ ها در این نوع میز از میز قابل جدا شدن نیستند لذا فضای زیادی را حین جمع شدن اشغال می کنند .

میز هشت چرخ پینگ پنگی : این نوع میز ها قابلیت جدا شدن و دو تکه شدن را دارند لذا فضای کمتری را نگه می دارد .

با توجه به مطالب بالا ، سلیقه ، میزان حرفه ای بودن بازیکنان ، شرایط و فضای مورد دسترس و بودجه خریدار تعیین کننده نوع میز انتخابی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *